Zbiór zadań z matur zakresu podstawowego. Proste działania – potęgi, pierwiastki, logarytmy, ułamki, logarytmy, działania na zbiorach liczbowych.

Poddaliśmy analizie wszystkie dotychczasowe matury majowe z matematyki (2005-2018 zakres podstawowy) i rozebraliśmy je na części pierwsze. Następnie wszystkie pojedyncze zadania zebraliśmy w tematyczne zbiory. Dzięki temu teraz możesz przygotowywać się do matury powtarzając konkretny zakres materiału, a następnie rozwiązując z niego typowo maturalne zadania.

Wyróżniliśmy, aż trzynaście kategorii zadań. W związku z tym, na naszym blogu pojawi się aż trzynaście zbiorów – każdy w osobnym artykule. Ten, który właśnie czytasz, jest pierwszym z tej serii. Dlatego zawiera stosunkowo proste zadania, opierające się na podstawowych operacjach matematycznych.

Przy każdym zadaniu, w nawiasie podano rocznik matury majowej oraz formułę, abyś mógł je odszukać we właściwym arkuszu. Prawa autorskie nad zadaniami posiada CKE, a my udostępniamy je wyłącznie w celach edukacyjnych 😉

 

Zadania matematyczne

Jeśli lubisz rozwiązywać zadania w liczniejszym gronie – dołącz do naszej Grupy Maturalnej (matematyka) na Facebooku i dziel się pytaniami, przemyśleniami i ciekawostkami z innymi 😉 

➡️ Nie opuszczaj strony przed sprawdzeniem naszej księgarni Matura100procent 😉 Nie warto żałować przegapionych okazji 🙂