Ile dni do matury 2022?

Pozostało tyle czasu:
0
0
0
0
Days
0
0
Hrs
0
0
Min
0
0
Sec

.

Jak przygotować się do matury?

Od egzaminu dojrzałości w dużej mierze zależy  Twoja przyszłość. Z pewnością masz swój cel – upragniony wynik z egzaminów, który pozwoli Ci aplikować na wymarzone studia. Musisz jednak pamiętać, że cele osiąga się przez pracę, więc podejmij działania jak najszybciej. Proponuję Ci, abyś przygotował się do swojej matury przy pomocy Planerów od Matura100procent.

Przeczytaj poniższą listę, na której swój sukces oparły tysiące maturzystów z Polski. Wykonanie zawartych w niej kroków, z pewnością pomoże Ci w organizacji sumiennej i skutecznej nauki. Osobiście znam osoby, które postąpiły w przedstawiony sposób, a dziś studiują świetne kierunki (lekarski, architekturę, prawo, psychologię, informatykę, dietetykę) na najlepszych uczelniach w kraju.

KROK 1. Zaplanowanie nauki

Sprawdź Planery Maturalne. Znajdziesz tam zbiór planerów, które pomogą Ci zaplanować naukę z wybranego przedmiotu. To pliki PDF, które należy pobrać, a następnie wydrukować.

Planery zawierają w sobie spis zagadnień zgodny z Podstawą Programową, czyli dokumentem określającym tematy jakie mogą pojawić się na maturze.

Dodatkowo zostały wyposażone w kalendarzyki oraz check-listy, które możesz przystosować do swoich potrzeb i wykorzystać w organizowaniu nauki. Jeśli nie wiesz jak się za to zabrać, bez obaw ponieważ znajdziesz w nich liczne wskazówki jak ugryźć ten temat.

KROK 2. Wybór materiałów do nauki

Gdy ustalisz czas, jaki masz na naukę i zakres wiedzy, który musisz opanować układanie planu będzie pestką. Pora na kolejny etap przygotowań, czyli wybór odpowiednich materiałów do nauki. Te powinieneś podzielić na dwie lub nawet trzy grupy.

Grupa I. Przede wszystkim potrzebujesz rzetelnych opracowań, dzięki którym będziesz mógł uczyć się tematów na bieżąco od A do Z, więc konieczne jest aby ów opracowania zawierały komplet informacji zgodny z wymaganiami CKE.

Grupa II. Zbiory zadań, na których przećwiczysz zdobytą wiedzę w praktyce. Istotne aby zawierały zbiór odpowiedzi. Wtedy będziesz mógł porównać swój wynik ze wzorcem i wyciągnąć wnioski.

Grupa III. Materiały do powtórek. Jeśli chcesz, aby Twoja nauka była skuteczna, musisz często powtarzać informacje. W przeciwnym razie po tygodniu zapomnisz już 75%. Wynika to z badań i tzw. krzywej zapominania Ebbinghausa (sprawdź, jak oszukać krzywą zapominania). Nie warto wracać się do opasłych opracowań i przeglądać je od nowa – to zabierze Ci dużo czasu, a są skuteczniejsze rozwiązania.

Rada od Matura100procent:

Opracowania z grupy I oraz II możesz połączyć w jedno. Wystarczy, że zapoznasz się z Kursami Maturalnymi, w których zawarto całość informacji potrzebnych do matury, jak i liczne zadania, schematy rozwiązywania zadań, a także przykładowe arkusze maturalne.

Zachęcamy Cię również do skorzystania  Kursów VOD na platformie Matura100procent.

W kwestii samych zadań proponuję, abyś skorzystał z bezpłatnego Maturalnego Banku Zadań, gdzie znajdują się wyłącznie zadania maturalne, więc takie, na których rozwiązywanie powinieneś położyć największy nacisk.

Jeśli chodzi o powtórki, to najlepsze są do tego Fiszki – gotowe do pobrania znajdziesz tutaj. Możesz również skupić się na pracy z notatkami. Jednak pamiętaj, aby Twoje zapiski były przejrzyste, zawierały właściwe informacje, a czas na nie poświęcony nie był za długi. Dowiedz się, Jak robić skuteczne notatki?

KROK 3. Realizacja

Ten etap już w 100% zależy od Ciebie. Musisz dać z siebie wszystko. Jeśli będziesz potrzebować porady lub wsparcia pisz do nas śmiało. Najlepiej gdybyśmy nie tracili kontaktu, dlatego zaobserwuj nas w mediach społecznościowych:

Codziennie wrzucamy materiału lub wiadomości, które są bardzo przydatne w czasie przygotowań do matury.

Przygotowanie do matury 2022 – podsumowanie

To, co musisz zrobić, aby przybliżyć się do maturalnego sukcesu, to odpowiednio zaplanować swoje postępy i skorzystać z dobrych materiałów do nauki. Ucz się na bieżąco i często powtarza informacje. Ćwicz teorię w praktyce rozwiązując zadania, a wyniki sprawdzaj z wzorcami.
Na pewno dasz radę dostać się na wymarzone studia. Wystarczy trochę systematycznej pracy :)

Życzymy powodzenia i trzymamy mocno kciuki!
Piotr Tomkowski, Redaktor naczelny Matura100procent wraz z całym Zespołem.