Ile dni do matury 2024?

Pozostało tyle czasu:
0
0
0
0
Days
0
0
Hrs
0
0
Min
0
0
Sec


Matura z Matematyki - poziom podstawowy | strefakursów.pl

Jak przygotować się do matury?

Od egzaminu dojrzałości w dużej mierze zależy  Twoja przyszłość. Z pewnością masz swój cel – upragniony wynik z egzaminów, który pozwoli Ci aplikować na wymarzone studia. Musisz jednak pamiętać, że cele osiąga się przez pracę, więc podejmij działania jak najszybciej. Proponuję Ci, abyś przygotował się do swojej matury przy pomocy Planerów od Matura100procent.

Przeczytaj poniższą listę, na której swój sukces oparły dziesiątki tysięcy maturzystów z Polski! Wykonanie zawartych w niej kroków, na pewno pomoże Ci w organizacji sumiennej i skutecznej nauki. Osobiście znam osoby, które postąpiły w przedstawiony sposób, a dziś studiują świetne kierunki (lekarski, architekturę, prawo, psychologię, informatykę) na najlepszych uczelniach w Polsce i za granicą!

KROK 1. Zaplanuj Naukę

Sprawdź Planery Maturalne. Znajdziesz tam zbiór materiałów, które pomogą Ci zaplanować naukę z wybranego przedmiotu. To pliki PDF, które należy pobrać, a następnie wydrukować lub korzystać z niego na komputerze, tablecie i smartfonie.

Planery zawierają w sobie spis zagadnień zgodny z Podstawą Programową, czyli dokumentem określającym tematy jakie mogą pojawić się na maturze.

Dodatkowo zostały wyposażone w kalendarze, check-listy i ciekawe plansze, które możesz przystosować do swoich potrzeb i wykorzystać w czasie organizowania nauki. Jeśli nie wiesz jak się za to zabrać, bez obaw ponieważ w Planerze znajdziesz liczne wskazówki jak ugryźć ten temat.

KROK 2. Wybierz dobre materiały do nauki

Gdy z pomocą Planera stworzysz plan – to banalnie proste, pora na kolejny etap przygotowań. Teraz musisz wybrać odpowiednie materiały do nauki. Te powinieneś podzielić na trzy grupy i zaopatrzeć się w przynajmniej jeden przykład opracowania z każdej grupy.

Grupa I. Przede wszystkim potrzebujesz rzetelnych opracowań, dzięki którym będziesz mógł uczyć się tematów na bieżąco od A do Z, więc konieczne jest aby ów opracowania zawierały komplet informacji zgodny z wymaganiami CKE. Najlepszym wyborem są Kursy E-book, lub Kursy Wideo. Dla najbardziej ambitnych uczniów przygotowaliśmy program Matura MasterClass – zbiór wszystkich materiałów z zakresu podstawowego jak i rozszerzonego. To Kurs niepowtarzalny w skali całego Świata, który perfekcyjnie przygotowuje do matury, nawet z poziomu zerowego!
Komplet informacji, przystępny język, zadannienia wytłumaczone od podstawy to tylko mały ułamek wszystkich atutuów Kursów Matura100procent.

Grupa II. Dla dobrego wyniku, niezbędna jest praktyka, czyli testowanie zdobytej wiedzy w czasie rozwiązywania zadań. Korzystaj tylko ze zbiorów zadań CKE i nie trać czasu na nudne autorskie zbiory, które często wcale nie przypominają arkuszy maturalnych. Zadania opracowane przez CKE może pobrać z naszej strony, jak również możesz znaleźć w Kursach wymienionych w Grupie I. – zostały one tam posegregowane tematycznie, co jeszcze bardziej uławia naukę!

Grupa III. Gdy znasz już teorię i została ona sprawdzona w praktyce, musisz zrobić coś aby ta wiedza nie uleciałą z Twojej głowy! Inaczej cały trud pójdzie na marne… Potrzebujesz odpowiednich materiałów do powtórek. Badania dowodzą, że w ciagu tygodnia możesz zapomnieć nawet 75% zdobytej wiedzy. Prezentuje to tzw. krzywej zapominania Ebbinghausa (tutaj przeczytasz o niej więcej). Idealnym rozwiązaniem dla odwrócenia tej tendencji są Fiszki, co również zostało naukowo udowodnione.

Sprawdź nowatorskie Fiszki, stworzone przez Matura100procent. Otrzymasz zestawy w dwóch formach – dostosowanej do drukowania lub przeglądania na dowolnym urządzeniu – smartfonie, laptopie, czy tablecie.

KROK 3. Przejdź do realizacji!

Ten etap już w 100% zależy od Ciebie. Musisz dać z siebie wszystko.

Przygotowanie do matury 2024 – podsumowanie:

To, co musisz zrobić, aby przybliżyć się do maturalnego sukcesu, to odpowiednio zaplanować swoje postępy i skorzystać z dobrych materiałów do nauki. Ucz się na bieżąco i często powtarza informacje. Ćwicz teorię w praktyce rozwiązując zadania, a wyniki sprawdzaj z kluczem odpowiedzi.
Na pewno dasz radę dostać się na wymarzone studia. Wystarczy trochę systematycznej pracy :)

Życzymy powodzenia i trzymamy mocno kciuki!