Matura 2021 z biologii – arkusz z rozszerzenia i klucz odpowiedzi

12 maja punktualnie o godzinie 9.00 rozpoczął się egzamin z biologii na poziomie rozszerzonym! Zjawiła się na nim tylko część tegorocznych maturzystów, ze względu na to, że matura 2021 z biologii na poziomie rozszerzonym nie jest przedmiotem obowiązkowym. Biologia na poziomie rozszerzonym zdawana jest jako przedmiot dodatkowy, mogą więc zdecydować się na nią uczniowie, którym wynik z rozszerzonego egzaminu z biologii będzie potrzebny w rekrutacji na studia bądź uczniowie, których szczególnym konikiem jest właśnie ten przedmiot i chcieliby oni sprawdzić swoją wiedzę na bardziej zaawansowanym poziomie. Na jakie studia wymagana jest matura z biologii na poziomie rozszerzonym?  Po maturze z biologii uczniowie mogą dostać się na takie studia jak: biotechnologia, biogospodarka, fizyka techniczna, inżynieria biochemiczna, inżynieria biomedyczna, menedżer żywności i żywienia, technologia żywności i żywienie człowieka, analityka medyczna, dietetyka oraz wiele, wiele innych ciekawych kierunków!

Jaką wiedzę musieli opanować maturzyści, którzy przystąpili do dzisiejszego egzaminu z rozszerzonej biologii? Zakres materiału, który należy przyswoić w szkole średniej, a która okaże się niezbędna na egzaminach maturalnych ustala CKE czyli Centralna Komisja Egzaminacyjna. To jej podstawa programowa z biologii jest podstawą do stworzenia arkusza maturalnego z tego przedmiotu. Jednak matura z biologii nie sprawdza tylko wiedzy maturzystów, ale również ich umiejętność logicznego myślenia, spostrzegawczość i dokładność.

Klucz odpowiedzi biologia rozszerzona 2021

Jak więc wyglądał i przebiegał dzisiejszy egzamin? Egzamin z biologii  na poziomie rozszerzonym trwał aż 170 minut, uczniowie przystępujący do testu mieli więc wystarczającą ilość czasu, aby skrupulatnie rozwiązać zadania oraz przemyśleć wszystkie aspekty i zagadnienia, których znajomości wymagał od nich tegoroczny arkusz egzaminacyjny.

Z pewnością każdy maturzysta niecierpliwie czeka na pojawienie się wyników z dzisiejszego egzaminu. Publikujemy więc arkusz maturalny z biologii na poziomie rozszerzonym wraz z proponowanymi rozwiązaniami. Przeczytaj klucz odpowiedzi i sprawdź swoje wyniki matury z biologii! Jakie zadania pojawiły się na tegorocznym teście i z jakimi zagadnieniami musieli zmierzyć się uczniowie? Odpowiadamy!

>> Zobacz arkusz maturalny z biologii rozszerzonej 2021 r.

>> Zobacz klucz odpowiedzi do matury z biologii 2021 r.