Matura 2021 z matematyki – arkusz z podstawy i klucz odpowiedzi

Drugi dzień egzaminów maturalnych uczniowie spędzili z matematyką na poziomie podstawowym. Egzamin już się zakończył, maturzyści wrócili do domów i z pewnością świętują zakończenie jednego z trudniejszych przedmiotów na tegorocznych egzaminach! Matura z matematyki zapewne w niejednym wzbudziła strach oraz niepewność – na szczęście to już za nami, teraz wystarczy poczekać na wyniki i cieszyć zdanym egzaminem! Jak przebiegał dzisiejszy test i kto przystąpił do egzaminu z matematyki na poziomie podstawowym? Egzamin maturalny z matematyki na poziomie podstawowym jest egzaminem obowiązkowym, musieli więc przystąpić do niego wszyscy maturzyści. Wśród uczniów znajdowali się zarówno Ci zdający maturę po raz pierwszy, jak i abiturienci z poprzednich lat, którzy wcześniej nie zdali egzaminu z matematyki bądź chcieli poprawić swój wynik. Uczniowie na rozwiązanie swoich arkuszy z zadaniami mieli aż 170 minut. Była to wystarczająca ilość czasu, aby z łatwością zmierzyć się z królową nauk – matematyką! Aby otrzymać pozytywny wynik testu, należy uzyskać przynajmniej 30% procent wszystkich punktów. Arkusz egzaminacyjny składał się z trzech grup zadań: zamkniętych, otwartych krótkiej odpowiedzi oraz otwartych rozszerzonej odpowiedzi. Uczniowie zdający egzamin, oprócz własnej wiedzy mieli do dyspozycji również zestaw wzorów matematycznych, sporządzonych przez CKE.

Jak przedstawia się harmonogram matur 2021? Za maturzystami już dwa obowiązkowe egzaminy na poziomie podstawowym. Jutro uczniowie zmierzą się z językiem angielskim. Oczywiście, będziemy im towarzyszyć również wtedy oraz podczas kolejnych dni egzaminów, publikując wyniki z poszczególnych przedmiotów, które pojawią się na tegorocznych egzaminach dojrzałości.

Klucz odpowiedzi matematyka 2021

Matura 2021 matematyka to zapewne jedno z najczęściej wpisywanych zapytań w wyszukiwarki internetowe. W końcu każdy jak najszybciej chciałby dowiedzieć się jak poszedł mu dzisiejszy egzamin. Publikujemy więc pełen zestaw odpowiedzi, dzięki którym uczniowie samodzielnie sprawdzą wyniki swojego egzaminu. Przeczytaj klucz odpowiedzi i sprawdź swoje wyniki matury z matematyki! Jakie zadania pojawiły się na tegorocznym teście i z jakimi matematycznymi zagadnieniami musieli zmierzyć się uczniowie?

>> Zobacz arkusz maturalny z matematyki podstawa 2021r.

>> Zobacz klucz odpowiedzi do matury z matematyki  podstawa 2021 r. (link wkrótce będzie aktywny)