Matura 2021 z matematyki – arkusz z rozszerzenia i klucz odpowiedzi

Wtorkowy poranek tegoroczni maturzyści spędzili w towarzystwie arkusza z matematyki na poziomie rozszerzonym. Na dzisiejszym egzaminie zjawiła się tylko część uczniów, ze względu na to, że matura 2021 z matematyki na poziomie rozszerzonym nie jest przedmiotem obowiązkowym. Matematyka na poziomie rozszerzonym zdawana jest jako przedmiot dodatkowy. Mogą zdecydować się na nią uczniowie, którym wynik z rozszerzonego egzaminu będzie potrzebny w rekrutacji na studia bądź uczniowie, których szczególnym konikiem jest właśnie matematyka i chcieliby oni sprawdzić swoją wiedzę na bardziej zaawansowanym poziomie.

Jak wyglądał dzisiejszy egzamin z matematyki, z jakich zadań się składał oraz jak przebiegał? Odpowiadamy!

Arkusz maturalny z matematyki na poziomie rozszerzonym zazwyczaj obejmuje około 15 pytań – kilka zamkniętych i otwartych zadań. Na rozwiązanie dzisiejszego egzaminu uczniowie mieli aż 180 minut. Za wszystkie poprawnie rozwiązane zadania mogą oni otrzymać maksymalnie 50 punktów. W przypadku tego egzaminu – w przeciwieństwie do testów z przedmiotów obowiązkowych,  nie określono żadnego progu zdawalności, co oznacza, że bez względu na wynik, matura będzie zdana, należy jedynie do niej podejść. Arkusz egzaminacyjny składał się z trzech grup zadań: zamkniętych, otwartych krótkiej odpowiedzi oraz otwartych rozszerzonej odpowiedzi. Uczniowie zdający egzamin, oprócz własnej wiedzy mieli do dyspozycji również zestaw wzorów matematycznych, sporządzonych przez CKE.

Klucz odpowiedzi matematyka rozszerzona 2021

Matura matematyka 2021 na poziomie rozszerzonym to zapewne jedno z najczęściej wpisywanych zapytań w wyszukiwarki internetowe. W końcu każdy jak najszybciej chciałby dowiedzieć się jak poszedł mu dzisiejszy egzamin! Czy uda się zdobyć więcej niż 30%? Czy zaznaczyłem prawidłowe odpowiedzi we wszystkich zadaniach zamkniętych? Te pytanie z pewnością nurtują nie jednego maturzystę! Publikujemy więc pełen zestaw odpowiedzi, dzięki którym uczniowie samodzielnie sprawdzą wyniki swojego egzaminu. Przeczytaj klucz odpowiedzi i sprawdź swoje wyniki matury z matematyki na poziomie rozszerzonym! Jakie zadania pojawiły się na tegorocznym teście i z jakimi matematycznymi zagadnieniami musieli zmierzyć się uczniowie?

>> Zobacz arkusz maturalny z matematyki rozszerzonej 2021r.

>> Zobacz klucz odpowiedzi do matury z matematyki rozszerzonej 2021 r. (link wkrótce będzie aktywny)