Matura zbliża się wielkimi krokami, ale trudno jest Ci zabrać się za powtórki?

Perspektywa przedzierania się przez tysiące stron w podręczniku nie zachęca, a notatki w zeszycie nie zawsze są czytelne i kompletne? Boisz się, że znów zaśniesz nad książką? Chcesz przygotować się do egzaminu dojrzałości, a jednocześnie mieć czas na swoje pasje i spotkania ze znajomymi? Koniecznie czytaj dalej.

Jak zdać maturę z biologii

Jak dobrze przygotować się do matury – e-learning

Gdybyś miał do wyboru — przeczytać długi artykuł albo obejrzeć filmik, w którym vloger porusza ten sam temat, to co byś wybrał? Ile czasu spędzasz w tygodniu na YouTube lub w mediach społecznościowych? Być może masz swoje ulubione kanały. Jeśli jesteś aktywnym użytkownikiem Social Media, to zauważyłeś, że największą popularnością cieszą się tam różnego rodzaju materiały wideo — od podcastów po transmisje na żywo. Dlaczego ta forma komunikacji stała się tak popularna? Twórcy internetowi dobrze wiedzą, że dźwięk i obraz mają ogromną moc. Badania udowadniają, że 90% informacji przesyłanych do naszego mózgu to treści wizualne. Przetwarzamy je aż 600 000 razy szybciej niż tradycyjny tekst. Dlaczego nie miałbyś wykorzystać tego faktu, aby uczyć się bardziej efektywnie?

Kursy maturalne online — dlaczego warto

Zdarzyło Ci się kiedyś zasnąć nad książką albo czytać po raz trzeci to samo zdanie? Bądźmy szczerzy. Nauka w tradycyjnej formie jest mało skuteczna i zwyczajnie nudna, ponieważ nasz sposób przyswajania informacji się zmienił. Jak dobrze przygotować się do matury? Odpowiedzią na to jest E-learning i to, w jaki sposób obecnie “konsumujemy” treści. Ponadto, w przeciwieństwie do nauki w szkole, nauka online ma zindywidualizowany charakter. Uczysz się we własnym tempie. Nauczyciela dyktującego notatkę za szybko, nie zatrzymasz. Maturalny kurs online możesz obejrzeć wielokrotnie i robić przerwy, kiedy tylko zechcesz. A co najważniejsze — przyswajasz informacje na bieżąco, czego nie można powiedzieć o korepetycjach. W przypadku prywatnych lekcji najpierw uczysz się z kimś, ale ostatecznie — i tak musisz samodzielnie wszystko powtórzyć. Oznacza to, że tracisz dwa razy więcej czasu. A na dodatek ograniczają Cię konkretne godziny, ustalone z korepetytorem. W przypadku maturalnego kursu online te problemy znikają. To Ty decydujesz, kiedy i czego się uczysz. Nie musisz już wertować zeszytów i książek w poszukiwaniu kluczowych informacji. Maturalne kursy video to natychmiastowy dostęp do najważniejszych informacji (jak to się mówi: “samo mięso”), w atrakcyjnej formie.

Nasza platforma z kursami wideo

Jeśli przemawia do Ciebie perspektywa wolności wyboru oraz chcesz uczyć się skutecznie to kursy wideo od Matura100procent są idealne dla Ciebie. Zajrzyj na nowo otwartą platformę, gdzie możesz wybierać z ponad 300 lekcji z różnych przedmiotów! Dodatkowo, to jedne z najtańszych kursów na rynku (już od 17zł)!