Matura 2021 z języka angielskiego – arkusz z podstawy i klucz odpowiedzi

Trzeci dzień egzaminów maturalnych należy do języka angielskiego na poziomie podstawowym! Za maturzystami już ostatni obowiązkowy egzamin pisemny, z którym musieli się zmierzyć, chcąc uzyskać świadectwo dojrzałości. Matura 2021 z języka angielskiego rozpoczęła się już o 9.00 rano i przystąpili do niej zarówno tegoroczni maturzyści, jak i abiturienci z poprzednich lat, którzy chcieli poprawić swój wynik na świadectwie maturalnym. Sprawdźcie, z jakimi zadaniami musieli zmierzyć się tegoroczni maturzyści oraz upewnijcie się, jak przedstawia się harmonogram matur 2021!

Za maturzystami już trzy obowiązkowe egzaminy na poziomie podstawowym. Jutro uczniowie zmierzą się z językiem angielskim na poziomie rozszerzonym, który sprawdzi ich kompetencje w posługiwaniu się tym popularnym językiem! Oczywiście, będziemy im towarzyszyć również wtedy oraz podczas kolejnych dni egzaminów, publikując wyniki z poszczególnych przedmiotów, które pojawią się na tegorocznych egzaminach dojrzałości.

Klucz odpowiedzi angielski matura 2021

Jak wyglądał dzisiejszy egzamin na poziomie podstawowym i jak przebiegał? Na rozwiązanie arkusza z języka angielskiego maturzyści mieli 120 minut. Egzamin z języka angielskiego został podzielony na sekcje, których zadaniem było sprawdzić poszczególne umiejętności uczniów. Maturzyści zmierzyli się z rozumieniem ze słuchu, podczas których usłyszeli nagrania z polskimi poleceniami oraz angielskimi tekstami. Kolejne sekcje sprawdzały rozumienie tekstu czytanego, znajomość środków językowych (leksykalno-gramatycznych) oraz umiejętność redagowania prostych tekstów w języku angielskim. Za rozwiązanie wszystkim zadań uczniowe mogą otrzymać 50 punktów. Język angielski od lat jest najpopularniejszym językiem obcym na maturze!

Publikujemy arkusz maturalny z języka angielskiego na poziomie podstawowym wraz z proponowanymi rozwiązaniami. Przeczytaj klucz odpowiedzi i sprawdź swoje wyniki matury z języka angielskiego! Jakie zadania pojawiły się na tegorocznym teście i z jakimi zagadnieniami musieli zmierzyć się uczniowie? Odpowiadamy!

>> Zobacz arkusz maturalny z języka angielskiego podstawa 2021r.

>> Zobacz klucz odpowiedzi do matury z języka angielskiego podstawa 2021 r. (link wkrótce będzie aktywny)