Matura 2021 z chemii – arkusz z rozszerzenia i klucz odpowiedzi

Matura 2021. Właśnie zakończył się tegoroczny egzamin maturalny z chemii na poziomie rozszerzonym. Sprawdź, jak wyglądała matura z chemii oraz zweryfikuj swoje odpowiedzi!

Chemia, podobnie jak biologia, jest jednym z przedmiotów wymaganych podczas rekrutacji na studia przez wiele uczelni medycznych i przyrodniczych.Jak wyglądał dzisiejszy egzamin, kto mógł do niego przystąpić oraz ile punktów należało uzyskać, aby otrzymać pozytywny wynik egzaminu? Odpowiadamy oraz rozwiewamy wszelkie wątpliwości!

Egzamin maturalny z chemii trwał tyle samo ile każdy egzamin z przedmiotu dodatkowego, czyli 180 minut. Chemia jest  przedmiotem dodatkowym, czyli zdawanym tylko w formie pisemnej i tylko na poziomie rozszerzonym. Co ma za zadanie sprawdzić matura z tego przedmiotu?  Egzamin z chemii zazwyczaj składa się z około 45 zadań, które mają formę zamkniętą i otwartą – zadania zamknięte polegają na wyborze jednej z proponowanych odpowiedzi, a w zadaniach otwartych samodzielnie musimy sformułować swoją wypowiedź. W swoich arkuszach egzaminacyjnych tegoroczni maturzyści otrzymali zadania, które sprawdzały umiejętność rozumowania, argumentowania i wnioskowania, jak również wykorzystywania informacji z różnorodnych źródeł oraz wykorzystywania narzędzi matematycznych do opisu i analizy zjawisk i procesów.  W przypadku tego egzaminu – w przeciwieństwie do testów z przedmiotów obowiązkowych, nie określono żadnego progu zdawalności, co oznacza, że bez względu na wynik, matura będzie zdana, należy jedynie do niej podejść.

Klucz odpowiedzi chemia rozszerzona 2021

Matura chemia 2021 to zapewne jedno z najczęściej wpisywanych zapytań w wyszukiwarki internetowe. W końcu każdy jak najszybciej chciałby dowiedzieć się jak poszedł mu dzisiejszy egzamin! Czy uda mi się zdobyć więcej niż 30%? Czy zaznaczyłem prawidłowe odpowiedzi we wszystkich zadaniach zamkniętych? Te pytania z pewnością nurtują nie jednego maturzystę! Publikujemy więc pełen zestaw odpowiedzi, dzięki którym uczniowie samodzielnie sprawdzą wyniki swojego egzaminu. Przeczytaj klucz odpowiedzi i sprawdź swoje wyniki matury z chemii na poziomie rozszerzonym! Jakie zadania pojawiły się na tegorocznym teście i z jakimi zagadnieniami musieli zmierzyć się uczniowie?

>> Zobacz arkusz maturalny z chemii rozszerzonej 2021 r. (link wkrótce będzie aktywny)

>> Zobacz klucz odpowiedzi do matury z chemii 2021 r. (link wkrótce będzie aktywny)