Matura 2021 z geografii – arkusz z rozszerzenia i klucz odpowiedzi

Czwartkowy poranek tegoroczni maturzyści spędzili w towarzystwie arkusza z geografii na poziomie rozszerzonym. Na dzisiejszym egzaminie zjawiła się tylko część uczniów, ze względu na to, że matura z geografii na poziomie rozszerzonym nie jest przedmiotem obowiązkowym, a jest zdawana jako przedmiot dodatkowy. Mogą zdecydować się na nią uczniowie, którym wynik z rozszerzonego egzaminu będzie potrzebny w rekrutacji na studia. Jak wyglądał dzisiejszy egzamin z geografii na poziomie rozszerzonym, z jakich zadań się składał oraz jak przebiegał? Odpowiadamy!

Egzamin maturalny 2021 z geografii trwał w sumie 3 godziny czyli tyle samo ile każdy egzamin z przedmiotu dodatkowego. Za poprawne rozwiązanie wszystkich zadań na maturze z geografii zdający mogli otrzymać aż  60 punktów. Przypomnijmy jednak, że w przypadku tego egzaminu z geografii na poziomie rozszerzonym nie określono żadnego progu zdawalności, co oznacza, że bez względu na wynik, matura będzie zdana, należy jedynie do niej podejść.

Klucz odpowiedzi geografia rozszerzona 2021

Jakie umiejętności musieli opanować maturzyści, aby z powodzeniem przystąpić do matury 2021 z geografii na poziomie rozszerzonym? Umiejętność posługiwania się mapami, interpretacji legend, również znajomość faktów oraz umiejętność korzystania z nabytych informacji, ich porównywania oraz selekcji okazała się być przydatna na tegorocznym egzaminie.

Poniżej publikujemy arkusz CKE geografia poziom rozszerzony oraz pełen zestaw odpowiedzi, dzięki którym uczniowie samodzielnie sprawdzą wyniki swojego egzaminu. Przeczytaj klucz odpowiedzi i sprawdź swoje wyniki matury z geografii na poziomie rozszerzonym! Jakie zadania pojawiły się na tegorocznym teście, z jakimi zagadnieniami musieli zmierzyć się uczniowie oraz jakie zadania sprawiły tegorocznym maturzystom największą trudność?

>> Zobacz arkusz maturalny z geografii rozszerzonej 2021 r. (link wkrótce będzie aktywny)

>> Zobacz klucz odpowiedzi do matury z geografii 2021 r. (link wkrótce będzie aktywny)