E-booki to skuteczna nauka, mniejszym kosztem!

Dwuzmianowy plan lekcji sprawił, że co coraz trudniej jest Ci zaplanować dzień? Czujesz, że masz coraz mniej czasu na naukę, a jeszcze mniej na odpoczynek, spotkania ze znajomymi i realizowanie własnych pasji? Ucz się efektywniej, gdzie i kiedy chcesz, dzięki elektronicznym podręcznikom.

Nowoczesne technologie a edukacja

Pomimo reformy edukacji, zmian kulturowych i rozwojowi nowoczesnych technologii, szkolne podręczniki niewiele różnią się od tych z początku lat dziewięćdziesiątych. Ich objętość bardzo często nie jest adekwatna do ilości informacji. Stanowi zatem obciążenie nie tylko dla Twojego kręgosłupa, ale przede wszystkim — dla Twojej pamięci. A przecież uczysz się inaczej niż Twoi rodzice i dziadkowie. Nie da się ukryć, że duży wpływ na to ma Internet oraz Social Media. Przeglądając portale społecznościowe scrollujesz, przewijasz tablicę w poszukiwaniu wiadomości, które Cię zainteresują. Nie czytasz wszystkiego. Twoją uwagę zwracają krótkie komunikaty, które przekazują maksimum informacji. Właśnie dlatego, czytanie rozdziałów z podręcznika tak Cię męczy. Długie akapity, obszerne opisy, których nie powstydziłaby się Eliza Orzeszkowa, powodują, że przyswojenie kluczowych informacji i robienie notatek zajmuje Ci dużo czasu. Chociaż dziś dużą popularnością cieszą się mapy myśli, fiszki, próżno szukać tych form w klasycznych podręcznikach. Na szczęście szkolne podręczniki to dziś niejedyne źródło informacji. Alternatywą dla papierowych, ciężkich i obszernych podręczników są e-booki, czyli podręczniki w wersji elektronicznej.

Elektroniczne podręczniki — dlaczego warto?

Oszczędzasz czas — uczysz się, kiedy i gdzie chcesz

Ile razy w ciągu dnia sprawdzasz coś w telefonie? Wysyłasz smsy, korzystasz z Internetu, w czasie przerw, okienek i kiedy wracasz po lekcjach autobusem. A gdyby tak wykorzystać ten czas na naukę? Korzystając z ebooka, nie będziesz musisz przedzierać się przez setki stron. Przejrzysty układ — krótkie akapity, infografiki, podsumowanie w ramkach sprawiają, że bardzo szybko zapamiętasz najważniejsze informacje. Co więcej — każdy e-book napisany jest przystępnym językiem, bez niepotrzebnego “lania wody”. Dzięki temu możesz robić kilkuminutowe, cykliczne powtórki, gdziekolwiek jesteś. Przekonasz się, że są one dużo bardziej efektywne niż wielogodzinne “wkuwanie” po powrocie do domu, kiedy po całym dniu już nic Ci się nie chce. Ponadto, z elektronicznego podręcznika możesz korzystać na każdym urządzeniu (laptop, telefon, smartfon, e-czytnik). Co oznacza, że oszczędzasz nie tylko czas, ale i miejsce w plecaku lub w torbie.

Nie musisz już chodzić na korepetycje

Ilość materiału, który powinieneś przyswoić, przepełnione klasy, napięty plan — to wszystko sprawia, że nauka w szkole to za mało, aby zdobyć potrzebną wiedzę i dobrze przygotować się do matury. Dlatego co drugi polski uczeń korzysta z korepetycji. Jeśli i Ty zaliczasz się do tej grupy, to wiesz, że korepetycje to nie koniec. Ostatecznie i tak musisz przecież samodzielnie powtórzyć omówiony materiał. Często szukasz więc dodatkowych materiałów. A przecież doba nie jest z gumy! Szkoła, korepetycje, a gdzie czas na odpoczynek i rozrywkę? Elektroniczne podręczniki to sprawdzone źródło wiedzy i alternatywa dla korepetycji, które Tobie zabierają czas, a dla rodziców są sporym wydatkiem. Zakup e-booka to nieporównywalnie mniejszy koszt, przy dużo większej skuteczności. Uczysz się bowiem samodzielnie bez stresu, który często powoduje obecność nauczyciela.

Skuteczna nauka – uczysz się szybciej i wygodniej

Nie pamiętasz świata bez telefonów komórkowych i Internetu. Nowoczesne technologie ułatwiają Ci życie. Nadszedł czas, aby zaczęły również ułatwiać naukę. Być może korzystanie z elektronicznych podręczników wydaje Ci się mało praktyczne i szkodliwe dla Twoich oczu. Przypomnij sobie jednak te godziny spędzone z podręcznikiem szkolnym przy sztucznym świetle. Ile czasu straciłeś wówczas na znalezienie potrzebnych informacji, zrobienie notatek? Efekt? Prawdopodobnie, zmęczenie i ból głowy. Skuteczna nauka do matury wymaga oszczędności czasu. Korzystając z e-booka, znajdziesz potrzebny fragment w kilka sekund, zaznaczysz najważniejsze informacje i zrobisz przejrzyste notatki. Zapomnisz o skreśleniach i nieczytelnych fragmentach. Taki elektroniczny podręcznik z własnymi notatkami, będziesz mógł odtworzyć na dowolnym urządzeniu w każdym momencie. A jeśli wolisz korzystać z wersji papierowej — wystarczy, że wydrukujesz e-booka lub jego wybrane strony. Koszt jest o wiele mniejszy niż w przypadku klasycznego podręcznika, nie musisz obawiać się, że go zniszczysz, a dodatkowo, chronisz środowisko. Elektroniczne podręczniki to nie tylko przyszłość edukacji. To przede wszystkim klucz do Twojej lepszej przyszłości.